Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

Jakie objawy mogą sugerować raka płuc?

Zobacz artykuły na temat:palenierakpłucakaszelnowotwórukład oddechowyrak płuc
Rak płuc jest najczęstszym nowotworem złośliwym na świecie. Również umieralność z powodu raka płuc jest największa pośród wszystkich nowotworów. W blisko 80% przy rozpoznaniu nowotwór jest na tyle zaawansowany, że nie da się go już całkowicie wyleczyć. Jakie są objawy raka płuc?

Objawy związane z przerzutami

Wystąpienie przerzutów do innych narządów świadczy o bardzo zaawansowanym procesie nowotworowym. Objawy z tym związane odpowiadają zajętym narządom. W przypadku najczęstszych przerzutów do kości są to bóle kostne i złamania patologiczne, w przypadku przerzutów do mózgu różnorodne objawy neurologiczne, w wątrobie powodują bóle brzucha, nudności, żółtaczkę.

Zespoły paraneoplastyczne

W przypadku raka płuc często dochodzi do rozwoju tzw. zespołów paraneoplastycznych (paranowotworowych), czyli zespołów objawów związanych z występowaniem nowotworu, ale nie bezpośrednio z jego działaniem. Więcej o zespołach paranowotworowych można przeczytać w innym opracowaniu pt.: „Zespoły paranowotworowe w raku płuca”.

Polecamy też: Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka płuc?

Dowiedz się więcej o raku płuc z naszego forum medycznego.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Czym są markery nowotworowe? [video]

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 70
dodano: 17:36 2016-02-29 przez: ~gość (92.211.*.*)
dodano: 23:21 2016-01-26 przez: ~gość (217.99.*.*)
http://arturtopolski.pl/coldwell-raka-nowotwor-leczenie/ Proszę poczytać bo okazuje się że są metody na raka
dodano: 16:46 2016-01-16 przez: ~gość (37.47.*.*)
Jedz do jerzy barzowski w gdansku! Juz kilka moich klientek tam wyslalam i uratowal je ! Sama sie lecze u niego z cala rodzina od zawsze. Jeli chcesz sie dowiedziec czegos wiecej dzwon 501157143 nie poddawaj sie, musisz byc silna kochana :* !!! Jerzy Barzowski, Gdansk - osowa ul. Komandorska 72 czy 78 jakos tak
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter